Produkty /

Izolacja
celulozowa

Odpowiednie zabezpieczenie obiektu przed zimnem zapewnia zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o połowę.

Najwyższej jakości naturalny materiał izolacyjny bez soli boru

THERMOFLOC, materiał izolacyjny z celulozy posiadający certyfikat natureplus®, spełnia wszystkie potrzeby klientów w zakresie właściwości termoizolacyjnych, fizyki budowli i technologii przetwarzania. Nieustanne innowacje i działania optymalizacyjne doprowadziły do opracowania wysokiej klasy materiału izolacyjnego, idealnego do izolacji nawet najbardziej skomplikowanych technicznie konstrukcji.

Ocieplanie celulozą

Każdy właściciel z czasem staje przed jedną najważniejszych decyzji, związanych z odpowiednim zabezpieczeniem swojego obiektu. Niezależnie od tego, jaki jest to rodzaj budynku, wymaga on odpowiedniej izolacji przed chłodem. Takie możliwości dają ekologiczne włókna celulozowe powstające w wyniku przerabiania zużytej makulatury gazetowej.
Wszystkie właściwości, jakimi cieszy się izolacja z celulozy, zapewniają niezwykle długą żywotność obiektu, w którym wykonano tego rodzaju zabezpieczenie. Uniwersalność tego rodzaju materiału umożliwia jego wykorzystanie dla wszelkich przestrzeni takich jak: dachy płaskie i skośne, stropy, ściany wewnętrzne i zewnętrzne, podłogi, a także stropodachy.
Materiał izolacyjny z celulozy stosowany jest do izolacji podłóg, ścian, stropów i dachów. W połączeniu z membraną paroizolacyjną THERMOFLOC, wiatroizolacją i materiałami klejącymi – tworzy trwały i skuteczny system izolacji najwyższej jakości. Ponadto zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniach przy znacznym obniżeniu kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem.
Właściwości celulozy:

Celuloza do ocieplenia Thermofloc

Docieplanie ścian, stropów i konstrukcji dachów materiałem izolacyjnym to bezwzględna konieczność. Szczególnie w takich krajach jak Polska, w których okresy grzewcze są długie, należy zadbać o dobre zabezpieczenie pomieszczeń przed utratą ciepła. Ceny energii stale rosną w tempie porażającym a koszty remontów są często wyższe niż sama izolacja. Do tego chcemy być fair wobec środowiska i nie przyczyniać się do globalnego ocieplenia.

Zastosowanie celulozy

Wybór odpowiedniego materiału ocieplającego to nie lada wyzwanie. Aby spełniał swoje zadanie, powinien dobrze zatrzymywać ciepło w pomieszczeniach, nie osiadać ani nie tracić swoich właściwości izolacyjnych przez długie lata, co pozwoli zredukować koszty opłat za energię. Szczególnie ważna jest trwałość takiej izolacji i zachowanie odpowiednich parametrów izolacyjnych w długim okresie czasu. Dzięki temu nie narażamy się na kolejne koszty i nerwy związane z naprawą izolacji a nierzadko także remontem zawilgoconych czy przemarzniętych ścian. Gdy izolacja traci swoją jednorodność i osiada (np. tak się dzieje nierzadko podczas zastosowania wełny mineralnej na ścianach czy skosach) naszym lokatorem staje się zimno, grzyb na ścianach a czasem nawet pleśń.
Weźmy także pod uwagę jakie jest ryzyko popełnienia błędu podczas montażu termoizolacji. Często mostki, termiczne, czyli pominięte przez ekipę nieocieplone miejsca powodują, że parametry izolacyjne przegrody lecą w dół a ciepło wydostaje się pustą przestrzenią. Dlatego wybierajmy takie metody izolacji, które są pozbawione ryzyka popełnienia błędu.
A co z niechcianymi lokatorami w izolacji? W wełnie celulozowej nie zagnieździ się kuna czy inny gryzoń. Celuloza impregnowana solami mineralnymi jest niekorzystnym środowiskiem dla zwierząt. Drażni ich błonę śluzową (materiał suchy i higroskopijny). Nie założą więc w niej gniazd żadne zwierzęta. Wspomnijmy jeszcze o jednym aspekcie. Celuloza jest świetnymi izolatorem także w lecie. Ogranicza znacznie nagrzewanie się pomieszczeń wewnątrz domu. Dożo lepiej działa w tym zakresie niż tradycyjna wełna mineralna dzięki dużej pojemności cieplnej.

Najlepsza izolacja z celulozy Thermofloc

W przeciwieństwie do niektórych marek wełny celulozowej, firma Thermofloc stawia na najwyższą jakość i zachowanie wszystkich parametrów technicznych, żeby nasza izolacja zachowała swoją trwałość nawet przez 50 kolejnych lat. Ważne jest zastosowanie właściwych gęstości zasypowych podczas zadmuchu. O tym wiedzą nasi licencjonowani wykonawcy, którzy dbają o swoich klientów i wykonują pracę zgodnie z etyką.

Celulozowe materiały izolacyjne Thermofloc

Najbardziej kluczowe kwestie zdaniem klientów, które przemawiają za wyborem naszej celulozy:

Celuloza do ocieplenia

Izolacja THERMOFLOC to system dociepleń oparty o materiał izolacyjny z celulozy, często nazywany wełną z celulozy lub wełną celulozową, posiadający certyfikat natureplus®, spełnia wszystkie potrzeby klientów w zakresie właściwości termoizolacyjnych, fizyki budowli, bezpieczeństwa a zwłaszcza systemu wygodnej aplikacji przez zadmuch maszynowy. Nasza celuloza spełnia najwyższe standardy jakości i niezmiennie utrzymuje swoją jakość. Dbamy o to, by surowiec z którego produkowana jest nasza wełna celulozowa był starannie wyselekcjonowany, (papier gazetowy wielkogabarytowy o określonych ściśle parametrach) oraz był idealnie rozdrobniony. Takie działania producenta Thermofloc zapewniają, że materiał zawsze utrzymuje swoje parametry termoizolacyjne i doskonale się zachowuje podczas zadmuchu na budowie. Największym sukcesem jest dla nas zadowolony Inwestor. Wykonawcy stosujący naszą celulozę mają gwarancję, że produkt nie osiądzie po kilku latach i nie będą zmuszeni do naprawy izolacji w ramach reklamacji. Nieustanne innowacje i działania optymalizacyjne doprowadziły do opracowania wysokiej klasy materiału idealnego do wypełnienia nawet najbardziej skomplikowanych technicznie konstrukcji.
Granulat Wełna z celulozy stosowana jest do wypełnienia podłóg, ścian, stropów i dachów. W połączeniu z membraną THERMOFLOC, wiatroizolacją i materiałami klejącymi – tworzy najwyższej jakości trwały i skuteczny system ochrony przed zimnem. Ponadto zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniach przy znacznym obniżeniu kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

Ocieplenie z celulozy Thermofloc

Sprawdź nasz katalog produktowy i skontaktuj się z nami w celu poznania oferty!