Ocieplanie i izolacja podłogi i sufitu celulozą

Gdy naturalnie wzrasta temperatura w pomieszczeniu, ciepło prawie bez przeszkód wydostaje się przez sufit, gdy pomieszczenia powyżej są ogrzewane rzadko lub wcale, lub jeśli znajdują się bezpośrednio pod niewystarczająco izolowanymi dachami płaskimi.

Czym ocieplić podłogę? Ocieplanie podłogi, stropu i sufitu z celulozą THERMOFLOC

Cenne ciepło przepływa praktycznie bez przeszkód do nieogrzewanych pomieszczeń, generując wysokie koszty ogrzewania. Rozwiązaniem jest izolacja stropów celulozowym materiałem izolacyjnym, a dzięki temu ciepło pozostaje na swoim miejscu.
Izolacja stropu wykonywana jest wyłącznie jako izolacja bezciśnieniowa na powierzchni poziomej (strop na najwyższej kondygnacji, pomiędzy legarami w konstrukcji stropu drewnianego). Jeżeli konstrukcja podłogi jest dostępna, materiał izolacyjny wykonany z włókien celulozowych jest rozdrabniany ręcznie i rozsypywany we wnękach. W przypadku tej metody ocieplenia szczególnie polecane jest wypełnienie podłogowe THERMOFLOC.
W przypadku braku dostępu do konstrukcji stropowej, celulozowy materiał izolacyjny jest transportowany do pustych przestrzeni za pomocą maszyny.
Włókna celulozy są idealnym produktem do izolacji termicznej, a ze względu na swój charakter posiadają również doskonałe właściwości dźwiękochłonne i regulacyjne. Zapewniając ochronę przed hałasem oraz korzyści zdrowotne. W zależności od zastosowania, celuloza THERMOFLOC sprawia, że ​​ hałas nie przedostaje się z zewnątrz, przenoszenie dźwięku między pomieszczeniami jest ograniczone i pogłos w pomieszczeniach jest minimalny. Dotyczy to dźwięku unoszącego się w powietrzu, wywołanego na przykład głośną muzyką, jak i dźwięku uderzeniowego.

Celuloza do izolacji podłogi i sufitów

Ocieplenie podłóg i sufitów celulozą ma wiele zalet, które sprawiają, że właścicieli domów decydują się na wykorzystanie właśnie tego materiału:

Gdzie można zastosować celulozę w izolacji podłogowej?

Izolacja celulozowa jest skutecznym materiałem termoizolacyjnym, jednak nie w każdym przypadku sprawdzi się jako izolacja podłogi. 

Podłogi na płycie betonowej

W budynkach, gdzie podłoga jest oparta na betonowej płycie fundamentowej, celuloza może być stosowana jako element systemu izolacyjnego, ale tylko wtedy, gdy:
  • jest umieszczona pomiędzy innymi warstwami konstrukcji, np. w drewnianych legarach, a nie jako izolacja bezpośrednio na betonie,
  • została odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią poprzez szczelną hydroizolację (np. folię budowlaną lub masy bitumiczne),
  • warstwa izolacyjna jest osłonięta i nie ma bezpośredniego kontaktu z wilgotnym powietrzem z gruntu.

Drewniane podłogi na legarach

Celuloza może być stosowana w drewnianych konstrukcjach podłogowych opartych na legarach, np. w domach szkieletowych. W takim przypadku:
  • izolacja musi być umieszczona między legarami, otoczona warstwą wiatroizolacyjną, aby zapobiec osiadaniu i przemieszczaniu się materiału,
  • kluczowe jest zapewnienie skutecznej wentylacji przestrzeni podpodłogowej, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci,
  • warstwa hydroizolacji musi skutecznie zabezpieczać materiał przed wodą gruntową i podciąganiem kapilarnym.

Materiał izolacyjny ThermoFloc

Sprawdź nasz katalog produktowy i skontaktuj się z nami w celu poznania oferty!