Izolacja z celulozy - ocieplanie budynków celulozą

Najwyższej jakości  naturalny materiał izolacyjny bez soli boru

THERMOFLOC, materiał izolacyjny z celulozy posiadający certyfikat natureplus®, spełnia wszystkie potrzeby klientów w zakresie właściwości termoizolacyjnych, fizyki budowli i technologii przetwarzania. Nieustanne innowacje i działania optymalizacyjne  doprowadziły do opracowania wysokiej klasy materiału izolacyjnego, idealnego do izolacji nawet najbardziej skomplikowanych technicznie konstrukcji.

 

Materiał izolacyjny z celulozy stosowany jest do izolacji podłóg, ścian, stropów i dachów.  W połączeniu z membraną paroizolacyjną THERMOFLOC, wiatroizolacją i materiałami klejącymi - tworzy trwały i skuteczny system izolacji najwyższej jakości. Ponadto zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniach przy znacznym obniżeniu kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem.

 

Docieplanie ścian, stropów i konstrukcji dachów materiałem izolacyjnym to bezwzględna konieczność. Szczególnie w takich krajach jak Polska, w których okresy grzewcze są długie, należy zadbać o dobre zabezpieczenie pomieszczeń przed utratą ciepła. Ceny energii stale rosną w tempie porażającym a koszty remontów są często wyższe niż sama izolacja. Do tego chcemy być fair wobec środowiska i nie przyczyniać się do globalnego ocieplenia. 

 

Wybór odpowiedniego materiału ocieplającego to nie lada wyzwanie. Aby spełniał swoje zadanie, powinien dobrze zatrzymywać ciepło w pomieszczeniach, nie osiadać ani nie tracić swoich właściwości izolacyjnych przez długie lata, co pozwoli zredukować koszty opłat za energię. Szczególnie ważna jest trwałość takiej izolacji i zachowanie odpowiednich parametrów izolacyjnych w długim okresie czasu. Dzięki temu nie narażamy się na kolejne koszty i nerwy związane z naprawą izolacji a nierzadko także remontem zawilgoconych czy przemarzniętych ścian. Gdy izolacja traci swoją jednorodność i osiada (np. tak się dzieje nierzadko podczas zastosowania wełny mineralnej na ścianach czy skosach) naszym lokatorem staje się zimno, grzyb na ścianach a czasem nawet pleśń. 

 

Weźmy także pod uwagę jakie jest ryzyko popełnienia błędu podczas montażu termoizolacji. Często mostki, termiczne, czyli pominięte przez ekipę nieocieplone miejsca powodują, że parametry izolacyjne przegrody lecą w dół a ciepło wydostaje się pustą przestrzenią. Dlatego wybierajmy takie metody izolacji, które są pozbawione ryzyka popełnienia błędu. 

 

A co z niechcianymi lokatorami w izolacji? W wełnie celulozowej nie zagnieździ się kuna czy inny gryzoń. Celuloza impregnowana solami mineralnymi jest niekorzystnym środowiskiem dla zwierząt. Drażni ich błonę śluzową (materiał suchy i higroskopijny). Nie założą więc w niej gniazd żadne zwierzęta.  Wspomnijmy jeszcze o jednym aspekcie. Celuloza jest świetnymi izolatorem także w lecie. Ogranicza znacznie nagrzewanie się pomieszczeń wewnątrz domu. Dożo lepiej działa w tym zakresie niż tradycyjna wełna mineralna dzięki dużej pojemności cieplnej. 

 

Wszystkie te cechy ma izolacja z celulozy Thermofloc i dlatego jest to najlepszy wybór. 

 

W przeciwieństwie do niektórych marek wełny celulozowej, firma Thermofloc stawia na najwyższą jakość i zachowanie wszystkich parametrów technicznych, żeby nasza izolacja zachowała swoją trwałość nawet przez 50 kolejnych lat. Ważne jest zastosowanie właściwych gęstości zasypowych podczas zadmuchu. O tym wiedzą nasi licencjonowani wykonawcy, którzy dbają o swoich klientów i wykonują pracę zgodnie z etyką. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na celulozowe materiały izolacyjne Thermofloc?  


Najbardziej kluczowe kwestie zdaniem klientów, które przemawiają za wyborem naszej celulozy: 

  • oszczędność,

  • najwyższa jakość wełny celulozowej,

  • ochrona środowiska naturalnego. Jest to materiał pochodzenia roślinnego w 100% organiczny, który pozyskuje się z recyklingu papieru gazetowego. Taka wełna celulozowa tworzy zwartą warstwę ochronną i zatrzymuje ruch powietrza w ścianach. Ciepło zostaje w pomieszczeniach, a opłaty za gaz czy prąd są dużo niższe. 

 

Charakterystyka naszych produktów  


Izolacja THERMOFLOC to system dociepleń oparty o materiał izolacyjny z celulozy, często nazywany wełną z celulozy lub wełną celulozową,  posiadający certyfikat natureplus®, spełnia wszystkie potrzeby klientów w zakresie właściwości termoizolacyjnych, fizyki budowli, bezpieczeństwa a zwłaszcza systemu wygodnej aplikacji przez zadmuch maszynowy. Nasza celuloza spełnia najwyższe standardy jakości i niezmiennie utrzymuje swoją jakość. Dbamy o to, by surowiec z którego produkowana jest nasza wełna celulozowa był starannie wyselekcjonowany, (papier gazetowy wielkogabarytowy o określonych ściśle parametrach) oraz był idealnie rozdrobniony. Takie działania producenta Thermofloc zapewniają, że materiał zawsze utrzymuje swoje parametry termoizolacyjne i doskonale się zachowuje podczas zadmuchu na budowie. Największym sukcesem jest dla nas zadowolony Inwestor. Wykonawcy stosujący naszą celulozę mają gwarancję, że produkt nie osiądzie po kilku latach i nie będą zmuszeni do naprawy izolacji w ramach reklamacji. Nieustanne innowacje i działania optymalizacyjne doprowadziły do opracowania wysokiej klasy materiału idealnego do wypełnienia nawet najbardziej skomplikowanych technicznie konstrukcji.  
 
Granulat Wełna z celulozy stosowana jest do wypełnienia podłóg, ścian, stropów i dachów. W połączeniu z membraną THERMOFLOC, wiatroizolacją i materiałami klejącymi - tworzy najwyższej jakości trwały i skuteczny system ochrony przed zimnem. Ponadto zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniach przy znacznym obniżeniu kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem.