Ręczne zastosowanie - izolacja luźnym wypełnieniem

Izolacja sypka THERMOFLOC & Pellet THERMOFLOC

Izolacja sypka THERMOFLOC & Pellet THERMOFLOC
Izolacja luźnym wypełnieniem to materiał swobodnie rozsypywany lub zagęszczany. Służy głównie do wypełnienia cieplnego i akustycznego stropów. Układany pod płytami jastrychowymi jako odporny na ściskanie (pellet izolacyjny) lub wypełniający trudno dostępne przestrzenie w stropach pomiędzy legarami i nieodporny na ściskanie (wypełnienie podłogowe).

 

Odpowiednie zabezpieczenie budynku przed utratą ciepła to bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas robót budowlanych. Aby uzyskać właściwy efekt, można skorzystać z kilku sposobów i produktów ułatwiających to. Postawienie na właściwe środki może skutecznie uchronić budynek nie tylko przed zimnem, ale także hałasem. Jedną z opcji jest oczywiście izolacja celulozowa Thermofloc oferowana przez naszą firmę. Ten ekologiczny sposób ocieplania budynku przypadnie do gustu zwłaszcza osobom ceniącym sobie bezpieczne dla środowiska budownictwo.

 

Czym są i na czym polegają izolacje celulozowe?

Do tego systemu ocieplania budynków używa się ekologicznego materiału, który ma naturalne pochodzenie. Celuloza powstaje z odpowiednio dobranego papieru gazetowego. Podczas produkcji tego materiału poddaje się go specjalnego obróbce i impregnacji, która ma na celu zwiększenie jego odporności między innymi na ogień. Tak przygotowany system ocieplania Thermofloc jest później wdmuchiwany za pomocą specjalnych maszyn bądź układany ręcznie, w różne elementy Twojego budynku. Warto wiedzieć, że izolację celulozową z powodzeniem można zastosować zarówno w nowych obiektach na etapie wykańczania ich, jak i przy termomodernizacji ocieplenia w istniejących budynkach.

 

Czy izolacja celulozowa to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Oferowany przez nas produkt po pierwsze, jest bezpiecznym chemicznie, naturalnym materiałem doskonale nadającym się do ocieplania budynków zamieszkiwanych przez alergików. Nasza celuloza nie zawiera soli boru. Po drugie, doskonale spełnia swoje zadanie nie tylko jako izolacja cieplna dla wnętrza domu ale w okresie letnim, czyli podczas dużych upałów, ze względu na swoją gęstość może zapobiegać przegrzewaniu się budynku. Po trzecie, oferowane przez nas systemy dają naprawdę duże możliwości zastosowania ich w przeróżnych miejscach. Metody wdmuchiwania materiału bądź jego ręcznego ułożenia mogą ułatwić ocieplanie budynku również w trudno dostępnych miejscach.