Ściany

Jednym z najważniejszych elementów przy stawianiu każdego rodzaju budynku jest zadbanie o jego odpowiednią ochronę.

Izolacja z celulozy zabezpiecza obiekt nie tylko przed przedostawaniem się wilgoci oraz zimna z zewnątrz, ale także zapewnia wysoką efektywność energetyczną, co za tym idzie - oszczędność. Wybranie odpowiedniego materiału, który ochroni przestrzeń, jest  najważniejszą decyzją, od której zależy skuteczność izolacji.

Jednym z elementów, które wymagają skutecznej ochrony są ściany danego obiektu. Ocieplanie ścian celulozą to rozwiązanie zarówno funkcjonalne, jak i ekologiczne. Materiał ten powstaje bowiem w wyniku recyklingu (przemiału zużytej makulatury). Naturalny surowiec jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a zastosowane w nim środki solne zapewniają ognioodporność. Jedną z najważniejszych zalet zastosowania tego rodzaju materiału jest także sposób jego montażu - wdmuchiwane pod ciśnieniem włókna bardzo dobrze przylegają do elementów konstrukcji, dzięki czemu ten rodzaj zabezpieczania i ocieplania ścian uważany jest także za jeden z najbardziej efektywnych.

 

Kryzys ekonomiczny oraz ekologiczne zawirowania to już standard w dzisiejszym świecie. To, dlatego tak bardzo istotne jest, aby znajdować nowoczesne i efektywne metody i technologie. Ekologiczne budownictwo to jeden z najnowszych trendów. Zakłada ono między innymi dostosowanie materiałów i surowców tak, aby zapewniały one jak najlepsze warunki cieplne wewnątrz budynku. Do tego potrzebna jest oczywiście właściwa izolacja. Jest to bardzo proste! Wystarczy postawić na efektywny i ekologiczny materiał. Ocieplanie ścian celulozą jest szybkim i wydajnym sposobem utrzymania optymalnego poziomu ciepła wewnątrz budynku na długie lata. Materiał wdmuchiwany za pomocą maszyny zgodnie z tabelą zagęszczeń producenta zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne powyżej 50 lat. Dodatkowo nie zagnieżdżą się w nim kuny ani inne gryzonie. Dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas wyboru sposobu docieplania ścian zewnętrznych.

 


Ekologicznie i efektywnie

Czyli tak, jak powinno wyglądać nowoczesne budownictwo! Ocieplanie ścian celulozą to metoda nie tylko efektywna z perspektywy małej utraty cieplnej budynku ale również dzięki dużej pojemności cieplnej zabezpiecza przed nagrzewaniem w lecie. Materiał ten powstaje podczas przemiału zużytej, ściśle selekcjonowanej makulatury gazetowej, dzięki czemu jest w pełni ekologiczny. Został on dodatkowo wzbogacony o środki zapewniające mu uniepalnienie, co jest niezwykle ważne dla całego budynku. Dodatkowo izolacja celulozą jest w pełni bezpieczna dla zdrowia mieszkańców, także tych cierpiących na alergie różnego typu.

Zdjęcia z realizacji