Wypełnienie podłogowe

Celuloza do ręcznej aplikacji (podłogi i stropy)

INFORMACJE OGÓLNE

W przeciwieństwie do materiału izolacyjnego THERMOFLOC wdmuchiwanego mechanicznie, wypełnienie podłogowe THERMOFLOC aplikowane jest ręcznie, jako izolacja pozioma nie poddawana obciążeniom (np. najwyższy strop kondygnacyjny, w podłodze pomiędzy elementami konstrukcji stopniowej). W celu zapewnienia możliwości lepszej aplikacji ręcznej, materiał izolacyjny jest w worku sprężony w mniejszym stopniu. Wypełnienie podłogowe THERMOFLOC dostarczane jest w workach 12 kg, po 24 worki na palecie. Materiał izolacyjny jest po prostu równomiernie wysypywany na żądaną grubość a następnie wyrównywany. Wydajność wynosi ok. 35 kg/m3. Dane techniczne są identyczne z danymi wdmuchiwanego materiału izolacyjnego THERMOFLOC.

Ten materiał można nabyć do wykorzystania we własnym zakresie.

 

Luźne wypełnienie celulozowe – co zyskujemy: 

  • Prosta obsługa
  • Możliwość dokładnego obliczenia zapotrzebowania
  • Doskonała izolacja termiczna
  • Doskonała izolacja akustyczna
  • Niewielkie naprężenia statyczne
  • Energooszczędna izolacja podłogi

 

Instalacja

Do przygotowania celulozy do ręcznego zasypu potrzebna jest wiertarka, mieszadło do farby, grabie i pojemnik:

Sprasowany materiał izolacyjny jest kruszony na grube kawałki i umieszczany w pojemniku.

Materiał izolacyjny należy rozbić za pomocą wiertarki i mieszadła do farby, aż utworzy się luźne wypełnienie.

Włókno celulozowe jest umieszczane i równomiernie rozprowadzane bez szczelin w całej konstrukcji za pomocą grabi.

DANE TECHNICZNE Wypełnienie podłogowe THERMOFLOC 

Nowoczesne budynki są przede wszystkim ekologiczne i wykonane w taki sposób, aby poszczególne materiały nie były szkodliwe dla środowiska. W przypadku tego typu obiektów niezwykle istotne jest także efektywne wykończenie ich. Chodzi oczywiście o właściwą izolację. Dotyczy to nie tylko ścian, ale i podłóg. Wypełnienie podłogowe może się odbywać na przykład z pomocą oferowanej przez nas celulozy do ręcznej aplikacji. Materiał ten jest stosowany jako izolacja pozioma na przykład na stropach kondygnacyjnych.

 

Zalety luźnego wypełnienia celulozą

 

Oferowane przez nasze przedsiębiorstwo wypełnienie podłogowe z pomocą celulozy odbywa się w sposób ręczny, dzięki czemu z łatwością można ją rozprowadzić równomiernie. Nie wymagany jest także żaden skomplikowany sprzęt ani umiejętności. Cały proces odbywa się więc szybko. Wypełnienie celulozowe jest z kolei efektywne w kwestii izolacji zarówno akustycznej, jak i termicznej. Taki sposób jest więc dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na energooszczędnym charakterze użytkowanego budynku.