Elewacje

Izolacja elewacji

Współczynnik przenikania ciepła, w skrócie wartość U, określa jakość termiczną materiałów budowlanych.

Im niższa wartość U, tym lepsza izolacyjność termiczna. Wysokiej jakości izolacja sprawia, że ​​dom jest bardziej energooszczędny, utrzymuje chłód latem i ciepło zimą. Oba te czynniki nie tylko poprawiają jakość życia, ale także wymagają mniejszego zużycia energii. Izolacja elewacji jest podobna do powłoki ochronnej konstrukcji budowlanej, zwiększając jej wartość w przypadku sprzedaży budynku. Izolacja zewnętrzna jest najlepszym rozwiązaniem do ocieplania ścian budynków. Wykonywany jest głównie jako kompozytowy system izolacyjny (WDVS) lub elewacja wentylowana. W przypadku tego typu izolacji grubość nie jest ograniczona i można łatwo uniknąć mostków termicznych, jeśli prace zostaną wykonane bezbłędnie.

Straty cieplne to jeden z większych problemów, z którymi zmagamy się w naszych domach. Mogą być one niezwykle kosztowne, dlatego warto zadbać o ich ograniczenie. Jednym z rozwiązań jest oczywiście izolacja celulozą. Sposób ten ma wielu zwolenników, ponieważ jest nie tylko efektywny, ale i stosunkowo prosty w wykonaniu. Z powodzeniem można tego typu czynności zlecić profesjonalistom - kimś takim jesteśmy właśnie my. Zewnętrzne docieplenia budynków to usługa, która pozwala naszym Klientom zwiększyć ich energooszczędność, co z kolei obniża koszty związane z ogrzewaniem ich.

 


Nowoczesna izolacja jest w cenie

Dla wielu z nas obecnie także i względy ekologiczne mają niezwykle duże znaczenie. Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę w jak dużym stopniu zdegradowane jest nasze środowisko. Na szczęście izolacja celulozą to metoda w pełni ekologiczna oraz bezpieczna dla zdrowia domowników. Wszystko dlatego, że materiał, którym wykonujemy tego typu docieplenia, powstaje z przemiału zużytej makulatury gazetowej. Nie dodajemy do niego toksycznych, chemicznych dodatków, które alergizują. Jedynym wzbogaceniem są substancje zapewniające celulozie uniepalnienie.