Ocieplenie podłogi i sufitu celulozą

Gdy naturalnie wzrasta temperatura w pomieszczeniu, ciepło prawie bez przeszkód wydostaje się przez sufit, gdy pomieszczenia powyżej są ogrzewane rzadko lub wcale, lub jeśli znajdują się bezpośrednio pod niewystarczająco izolowanymi dachami płaskimi.  

 

Dzieje się tak często, gdy stropy w budynkach są albo niedostatecznie izolowane, albo nie mają żadnej izolacji. Najczęściej jest to najwyższa kondygnacja i strop piwnicy. Cenne ciepło przepływa praktycznie bez przeszkód do nieogrzewanych pomieszczeń, generując wysokie koszty ogrzewania. Rozwiązaniem jest izolacja stropów celulozowym materiałem izolacyjnym, a dzięki temu ciepło pozostaje na swoim miejscu.

 

Izolacja stropu wykonywana jest wyłącznie jako izolacja bezciśnieniowa na powierzchni poziomej (strop na najwyższej kondygnacji, pomiędzy legarami w konstrukcji stropu drewnianego).

Jeżeli konstrukcja podłogi jest dostępna, materiał izolacyjny wykonany z włókien celulozowych jest rozdrabniany ręcznie i rozsypywany we wnękach. W przypadku tej metody ocieplenia szczególnie polecane jest wypełnienie podłogowe THERMOFLOC.

 

W przypadku braku dostępu do konstrukcji stropowej, celulozowy materiał izolacyjny jest transportowany do pustych przestrzeni za pomocą maszyny.

 

Włókna celulozy są idealnym produktem do izolacji termicznej, a ze względu na swój charakter posiadają również doskonałe właściwości dźwiękochłonne i regulacyjne. Zapewniając ochronę przed hałasem oraz korzyści zdrowotne. W zależności od zastosowania, celuloza THERMOFLOC sprawia, że ​​ hałas nie przedostaje się z zewnątrz, przenoszenie dźwięku między pomieszczeniami jest ograniczone i pogłos w pomieszczeniach jest minimalny. Dotyczy to dźwięku unoszącego się w powietrzu, wywołanego na przykład głośną muzyką, jak i dźwięku uderzeniowego.